Motto: ÚKOL MUSÍ BÝT SPLNĚN.
Hrdinové se nezapomínají.
Chladné poledne 15. března přivítalo v Červeném Kostelci účastníky pietního aktu při příležitosti uctění památky velitele 1. československého armádního sboru gen. Jana Kratochvíla. Této významné akce se zúčastnili zástupci města , statutárních orgánů a k významným hostům patřil náčelník GŠ armády české republiky arm. gen. Petr Pavel.
Na organizaci se také podílelo KVD Náchod v čele s naším kolegou předsedou Antonínem Honejskem. Náš klub zastupoval na tomto pietním aktu kol. Lejsek s manželkou. Účast byla ve spojitosti s podílem na již dříve vyhotovené pamětní desky naším klubem pro dům gen. Kratochvíla.
Vlastní pietní akt byl zahájen u pomníku padlých legionářů a následně pokračoval u hrobu gen. Kratochvíla na místním hřbitově , kde vystoupil gen. Pavel s objasněním skutečnosti týkající se činnosti generála v období boje proti fašismu a po osvobození naší vlasti. Místním knězem bylo provedeno vysvěcení hrobu, čestnými salvami a státní hymnou byla vzdána pocta bojovníku proti fašismu.
Bylo vidět, že široká veřejnost patří k těm kteří nezapomínají na naše hrdiny a poděkování patří jak statutárním orgánům , klubům vojenské historie a klubu vojenských důchodců.
Fr. Lejsek.
=
28.03.2015 16:40:48
kvvprostejov
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Prezident klubů výsadkových veteránů v ČR
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one